Mūsų svetainė naudoja slapukus Sutinku

Gofruoto kartono privalumai

Gofruoto kartono pakuotės gamybai paprastai yra naudojamas dviejų, trijų ( E, B, C ), penkių ( BС, BE, ) ir septynių sluoksnių gofrokartonas. Kartono rūšies pasirinkimas priklauso nuo pakuotės paskirties. Atsižvelgiant į kliento pageidavimus, išorinis (tai pat ir vidinis) kartono sluoksnis gali būti rusvas arba baltas.

Gofruoto kartono tipai

Dviejų sluoksnių gofruotas kartonas susideda iš vieno lygaus (testliner arba kraftliner) popieriaus ir vieno gofruoto (fluting) popieriaus sluoksnio. Šis gofrokartonas yra vyniojamas į rulonus, nors kartais gali būti pateiktas ir lapais.

Trijų sluoksnių gofruotas kartonas E, B, C yra labiausiai paplitęs pakavimo pramonėje. Šis gofrokartonas sudarytas iš dviejų lygaus popieriaus ir vieno gofruoto popieriaus sluoksnio ir visada pateikiamas lapais.

 

Mikrogofrokartonas
Mikrogofrokartonas ( mikrogofra ) trijų sluoksnių gofrokartonas žymimas raide E. Šio gofrokartono storis yra nuo 1,2 iki 1,8 mm storio. Žemas bangos aukštis ir mažesnis žingsnis lemia šios rūšies lygų paviršių, tačiau mažėja tvirtumo charakteristikos. Dėka šių savybių naudojamas lengvesnėms konstrukcijoms reikalaujančioms prekinės išvaizdos.
Trijų sluoksnių B tipo gofrokartonas

Trijų sluoksnių B tipo gofrokartonas. Šio tipo kartonas gaminamas iki 3,2 mm storio. Šio B tipo gofrokartonas naudojamas srityse, kurios nereikalauja aukštų amortizacinių savybių ( konditerijos gaminiams, buitinės chemijos srityje ir t.t.).

Trijų sluoksnių C tipo gofruotas kartonas

Trijų sluoksnių C tipo gofruotas kartonas. Šio tipo kartonas gaminamas iki 4,5 mm storio. Šio C tipo gofrokartonas yra vienas iš populiariausių ir naudojamas plataus vartojimo dėžių gamyboje.

Penkių sluoksnių gofruotas kartonas B+C, B+E

Penkių sluoksnių gofruotas kartonas B+C, B+E. Šios gofrokartono rūšys sudarytos iš trijų lygaus popieriaus (dviejų viršutinių ir vieno vidinio) ir dviejų gofruoto popieriaus sluoksnių. Ši pakuotė skirta didelės apimties ir sunkių produktų transportavimui.

 

Gofruoto kartono pakuotė yra maksimaliai patogi ir praktiška.

Dėl savo unikalios gofrokartono struktūros pakuotė pasižymi: pakankamu tvirtumu ir lengvu, patikimu surinkimu, patrauklia išvaizda su fleksografine spauda , mažu svoriu, kompaktiškumu, taip pat maža kaina. Ją galima naudoti įvairiausių produktų, gaminių pakavimui. Vienas iš svarbesnių privalumų, tai yra ekologiška pakuotė. Natūraliai ir greitai suyranti gamtoje.

Pagrindiniai gofruoto kartono pakuotės privalumai:

 • maža kaina;
 • patikima produktų apsauga;
 • lengvai perdirbama; 
 • greitai suyranti medžiaga, tinkanti antriniam panaudojimui (perdirbimui);
 • gebėjimas atlaikyti smūgines apkrovas;
 • gebėjimas atlaikyti lokalius smūgius, kaip antai pradūrimas (pramušimas);
 • atsparumas drėgmės prasiskverbimui ;
 • esant vibracijai pastovios formos išsaugojimas ;
 • atsparumas gniuždymui;
 • gebėjimas atlaikyti kritimą nuo tam tikro aukščio;
 • platus dydžių ir dizaino pasirinkimas;
 • aukštos kokybės dizaino galimybės, naudojant įvairias spausdinimo ir apdailos technologijas reklamos tikslams;
 • produktų transportavimo kaštų sumažinimas;
 • sandėliavimo privalumas (patikimas štabeliavimas, didelis štabeliavimo aukštis);
 • technologiškai patogus pakuotės surinkimas ir užpildymas produkcija, galimybė atidaryti pakuotę prekių kontrolei, jos nepažeidžiant;                                  

 

Kartono perdirbimas

Popieriaus (kartono ) pakuotė yra vertinga antrinė žaliava, kuri gali būti naudojama popieriaus ir kartono gaminių gamyboje, tokiu būdu išsaugant didesnius kiekius pirminės žaliavos - iš medienos gaunant celiuliozę. Popieriaus ir kartono atliekas galima perdirbti 4-6 kartus.

1 tona perdirbto popieriaus (kartono) išsaugo 17 medžių, apie 26 500 litrų vandens ir sutaupo energijos, kurios 6 mėn. užtektų apšildyti normalaus dydžio namui. Popieriaus ( kartono ) pakuotė suyra maždaug per 2 metus.